Recenze Loganovi parťáci

Představme si smolařskou dvojici bratrů někde ve Virginii. Jimmy (Channing Tatum) se snaží na tváři své malé dcery vykouzlit úsměv. Jeho bratr Clyde (Adam Driver) život kvůli zranění z výbušniny zabalil a jak jednoruký barman obsluhuje místní "celebrity" bez ohledu na komplikovanost pohybů s protézou jeho levého předloktí. Jedna šíleně presponzorovaná "celebrita" dá svým výsměchem potřebnou odvahu oběma břídilský bratrům, aby už se nikdy nemuseli vláčet po Virginii s nálepkou "smolaři".

Recenze Dunkirk

O filmech Christophera Nolana si můžete být jisti, že budou skvělé a jejich hodnocení je často kulaté číslo na konci. Jednoduše řečeno, všichni jdeme do kina a čekáme, jestli to bude opět 10/10. Pokud ne, proč? Dunkirk působí jinak než očekáváme, vzdaluje se od obyčejných válečných filmů, ale nabízí fascinující zážitek na velkém plátně bez 3D, 4DX a dalších efektů. Nolan vás nechce zaneprázdnit blbostmi, vtáhne vás klasickými filmovými technikami, kamerou a hudbou.

Americký zabiják

Pro příznivce akčních filmů je zhlédnutí tohoto snímku takřka povinností. Jedná se totiž o akční béčko, které má šťávu jako dobře propečený steak! Je jen škoda, že se film nevyhne některým scénáristickým přešlapům a dějovým nesrovnalostem. To však nic nemění na tom, že stojí určitě za to vidět!

Kniha džunglí

Kdo by neznal legendární Kiplingovu Knihu džunglí? Příběh malého chlapce Mauglího, jenž je vychováván v drsné džungli smečkou vlků, oslovil již několik generací čtenářů. Pravdou však zůstává, že různé pokusy o jeho zfilmování již mnohdy tak úspěšné nebyly. Již z té příčiny nelze odolat tomu, aby se zvědavý divák nepřesvědčil, jak se s tímto nelehkým úkolem popasovala v digitální verzi Walt Disney Studios.

Hurvínek a kouzelné muzeum

„Taťuldoooo!“ Komu z nás by se při tomto zvolání nevybavily vzpomínky na dětství a neproběhl mu před očima sympatický uličník Hurvínek a jeho tatínek Spejbl? Tito legendární hrdinové se nyní připomínají českým divákům v animované komedii pro celou rodinu v režii Martina Kotíka a Inny Jevlannikové.

Filmová klasika ve westernu

Umělecký žánr western pochází z Ameriky – málokdo si dokáže americkou kinematografii představit bez tohoto žánru, western je zde hluboce zakořeněn.

Jak se točí horor

Označení žánru horor vychází z anglického slova „horror“, což znamená „hrůza“ nebo také „zděšení“. Hlavním cílem filmu, který je zařazen mezi horory, by proto měla být snaha přimět diváka, aby cítil strach a děs.