Film Příchozí online

Film, který boduje žebříčky napříč filmovými žánry je tu. Tento snímek z tvorby režiséra Denise Villeneuvea se řadí do sci-fi, přičemž je to velice zdařilé podání žánru drama, thriller. Kombinace slibuje napětí s dávkou nadnesených představ.

Nicméně je nutno zmínit, že na rozdíl od klasické americké tvorby dramat sci-fi, je film Příchozí neobyčejným právě v umírněném užití katastrofických scén, za to podpořen hlubokým zkoumáním odlišných bytostí a ukazuje tak jiný úhle pohledu na život jednotlivých postav.

Film byl natočen dle předlohy stejnojmenné povídky od amerického autora Teda Chianga. Povídka je však dějově méně tajemná a pojednává o nadpřirozených schopnostech hlavní hrdinky. Ač je to první dílo autora, které se stalo předlohou pro celovečerní film, je kritiky velice dobře hodnoceno. Nadšen z něj byl i producent filmu, který ani chvíli nepochyboval o úspěchu zfilmování povídky.

Hlavní hrdinkou filmu je mladá Louise Banksouvá, která řídí tým znalců, kteří mají za úkol zjistit, proč na celém světě přistály z ničeho nic vesmírné lodě, a především se pak od mimozemské civilizace dozvědět, jaký je jejich cíl okupace zeměkoule. Louise, kterou hraje Amy Adamsová, je odbornou znalkyní lingvistiky a snaží se rozluštit znamení, které mimozemšťané dávají dříve, než dojde ke globální válce.

Celý děj je praktiky v neustálém na napětí, takže milovníci neznáma si přijdou na své. Naopak není to vhodný film na odreagování, uvolnění, protože naopak film vede k nutnému přemýšlení o tom, co se stane. Pro zamyšlení je to jistě dobrý volba. Dodá obecným úvahám zase jiný rozhled. Zpracování filmu je tak důmyslné, že nebude nudit ani po druhém či dalším shlédnutím. Stále je, co v ději objevovat a chápat odlišně. Vhodný snímek i pro ty, co sci-fi příliš nefandí. Můžou naopak díky filmu najít v žánru zalíbení.