Film I dva jsou rodina

Pro volný čas a odlehčení je film dobrou volbou. Kdo očekává hluboké myšlenky a psychologické drama s prvky sci-fi, bude nadmíru zklamán. Film byl natočen koprodukcí Franci a Velké Británie a je příjemnou komedií ze života.

Hlavním hrdinou je Samuel, kterého hraje Omar Sy. Ten žije prostopášným stylem života na francouzské Riviéře a prakticky si užívá života den za dnem. Vše se změní poté, co mu jedna jeho známost – Kristin oznámí, že je otcem jejího dítěte, holčičky Glorie. Než se Samuel vzpamatuje, Kristin zmizí i přesto, že děvčátko nechá se Samuelem.

Příběh je zejména o tom, jak z divokého života svůdníka, který zná praktiky jen večírky a flirt hlášky, stává vzorný otec, který se kvůli dceři mění. S malou dcerou se přestěhuje do Londýna, kde sice nejprve matku dítěte hledá, ale posléze si zvyká na život rodiče a k tomu přizpůsobuje i další okolnosti.

Samozřejmě nesmí chybět ukázka toho, že z každého muže, i toho nenapravitelného svůdníka, se při nutnosti a potřebě stává i vzorný a milující otec. Uplynou dlouhá léta a z batolete je mladá slečna Glorie, žijící s vtipným a zodpovědným tátou, když v tom se u jejich domovních dveří objevuje zmizelá Kristin.

Jinak by tomu ani u podobného snímku nemohlo být, aby nakonec nezamávalo s dokonalou idylkou života nějaké to zvratné drama. Snímek je mnohými zatracován ve srovnání s realitou. Jenže filmy o realitě nejsou a zejména romantické komedie s prvky dramatu musí být okořeněné dávkou ztělesněného sentimentu. Navíc film spadá do kategorie odlehčených filmů, u kterých se bude příjemně relaxovat a není nutné zapojit veškeré mozkové závity k vyřešení složitých zápletek.

Právě naopak je film vhodným pro klidný odpočinek a trochu u zamyšlení nad tím, jak se člověk může vzhledem k nastalým situacím změnit. A že z každého muže může být ohromující a milující otec.